Zákaznická linka zdarma 800 512 512  eshopy24@email.cz      


                                                                                              
 
0
Loading
Košík je prázdný
Kategorie

Správná péče o ložní prádlo

Správná péče o ložní prádlo

Je důležité prát ložní povlečení na dostatečně vysokou teplotu, zejména proto, aby došlo k dokonalému zneškodnění nežádoucích roztočů. Není však nutné prát ho na vyvářku při každém praní, z důvodu, že tak by se příliš brzy opotřebovalo. Ložní prádlo stačí prát při teplotě 60 C, která skvěle stačí k odstranění roztočů.  Chceme-li mít naprostou jistotu, nebo pokud se v rodině vyskytuje alergik, můžete jednou za měsíc ložní povlečení vyprat na vyvářku.

Méně pracího prostředku znamená více

Pro důkladné vyprání lůžkovin, např. přehozu na postel, není nutné přidávat mnoho pracího prostředku, protože by mohlo dojít k jeho zbytečnému ulpívání na prádle. Aviváž přehoz na dvojlůžko a jiný textil příjemně zjemní, pokud však nechcete ještě více zatěžovat životní prostředí chemiemi, stejně jako aviváž Vám poslouží obyčejný ocet. Ložní povlečení by se mělo měnit častěji, než tomu bylo dříve, tedy dětem a alergikům ideálně 1x za týden, jinak postačí 1x za dva týdny. Pokud máte ložnici vybavenou polštářiz dutého vlákna, několikrát do roka je pro ještě lepší hygienu nutné vyprat i polštáře na 40 oC. 

Ne vždycky musíme žehlit

Po praní následuje logicky žehlení, které nepatří mezi oblíbené domácí práce většiny žen. Výrobci ložního prádla na to zareagovali prodejem lepších materiálů ze stoprocentní česané bavlny, který se označuje jako mako-jersey nebo mako-satén. Pokud se povlečení z těchto látek dobře pověsí, žehlení už není třeba. Stejné je to i s krepovým povlečením, které je i podstatně levnější. Bez žehličky se obejdou i prostěradla z bavlněného jersey nebo froté.
 
sticky-floating-banner