Zákaznická linka zdarma 800 512 512  eshopy24@email.cz      


                                                                                              
 
0
Loading
Košík je prázdný
Kategorie

Zkratky a vysvětlivky látek

Použité materiály na výrobu bytového textilu lze snadno identifikovat díky přehledné tabulce zkratek a vysvětlivek látek. Bytový textil v našem e-shopu je vyroben z přírodních i syntetických materiálů. Zkratky materiálového složení látky lze snadno vhledat a jednoduše identifikovat. Zkratky a vysvětlivky látek slouží především k určení typu materiálu bytového textilu a pomůžou k určení nejvhodnější péče o danný typ materiálu látky.

Zkratky a vysvětlivky přírodních látek

Mezi přírodní vlákna patří vlna, což je vlákno z ovčího nebo jehněčího rouna. Dále mohér a kašmír, které se vyrábí ze srsti angorských a kašmírských koz. Jedním z nejznámějším přírodních vláken je bezesporu hedvábí - vlákno se získává ze snovacích žláz hmyzu bource morušového. Nejvíce používanou surovinou k výrobě látek je zajisté bavlna, u které se vlákno získává z tobolek rostliny bavlníku. Dalšími používanými rostlinami pro výrobu látek jsou len, kde se vlákno získává z lýka rostliny a nesmíme zapomenout ani na přírodní materiál tesar, jemuž se také říká planné hedvábí.

Zkratky a vysvětlivky syntetických látek

Syntetické látky jsou rovněž hojně používaným materiálem pro výrobu látek. Každý už jistě o některém z nich slyšel. Jsou jednoduché na údržbu i péči o ně a plnohodnotně dokáží nahradit přírodní materiály.

Jedná se především o acetát - vlákno z acetátu celulózy, viskózu - celulózové vlákno, akryl a modakryl - vlákno z lineárních makromolekul, polyamid - vlákno ze syntetických lineárních molekul, nylon - což je pouze obchodní název pro polyamid, polyester a polyuretan - rovněž vlákno z lineárních makromolekul, elastan - pružné vlákno a v neposlední řadě lycra, což je opět pouze obchodní název pro elastan.

Zkratky a vysvětlivky látek

 

sticky-floating-banner